Strona głównaSprzedażCzym się kierować przy wyborze okien?

Czym się kierować przy wyborze okien?

 | 2010.02.17

Wybór odpowiednich okien to trudna decyzja. Warto pamiętać, że odpowiednio dobrana stolarka okienna zapewni nam nie tylko poczucie bezpieczeństwa i izolację przed hałasem. Ograniczy również straty ciepła w pomieszczeniu. Dlatego też warto postawić na jakość wybieranych okien i pamiętać o tym, że to inwestycja na długie lata.

 

Dopasowanie okna do otworu okiennego, elewacji budynku i wystroju wnętrza pomieszczenia to kwestia oczywista. Oprócz tego ważne są również inne właściwości okien, takie jak stabilność, izolacyjność cieplna oraz akustyczna, a także infiltracja i wentylacja. W bogatej ofercie stolarki drzwiowej firmy Stolbud Włoszczowa odnajdziemy okna o wysokich walorach estetycznych, które spełniają najwyższe parametry technologiczne. Duży wybór okien dostępnych na rynku, zawsze stawia nas przed dylematem – które z nich wybrać?

Solidne z natury
Drewno od wieków stosowane było do produkcji okien. Ten naturalny surowiec jest nie tylko przyjazny środowisku. Charakteryzuje się również doskonałą izolacyjnością termiczną i akustyczną oraz wytrwałością na zamienne warunki atmosferyczne. Okna oferowane

Czym się kierować przy wyborze okien?
Okna drewniane w nowoczesnej architekturze
Fot. Stolbud Włoszczowa
Czym się kierować przy wyborze okien?
Okno drewniane wewnątrz domu
Fot. Stolbud Włoszczowa

przez Stolbud Włoszczowa produkowane są z najwyższą starannością i przy zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych. Wykorzystanie czterowarstwowej klejonki gwarantuje wysoką jakość drewna i stabilność profili. Wielu ceni sobie również elegancki, klasyczny wygląd drewnianej stolarki okiennej tej marki.

Wyciszenie
Ruch uliczny, bliskość węzłów komunikacyjnych, lotnisk czy autostrad często pozbawia nas błogiej, domowej ciszy. Obecnie coraz większą uwagę przywiązuje się do okien charakteryzujących się wysokim parametrem izolacyjności dźwiękowej. Producent Stolbud Włoszczowa (www.stolbud.pl) ma w swojej ofercie okno Plus w wersji Akustik, o współczynniku izolacji akustycznej Rw=42dB. To jedyne na polskim okno, które uzyskało certyfikat AQ ITB przyznawany przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie. Okno Akustik z pewnością sprawdzi się w domach lub mieszkaniach zlokalizowanych w pobliżu dużego natężania hałasu.

Energooszczędność
Zastosowanie zestawów szybowych o wysokim parametrze izolacji termicznej pozwoli na znaczne ograniczenie kosztów związanych z ogrzewaniem. Okno Capital firmy Stolbud Włoszczowa to jedno z najgrubszych okien na rynku. Wyróżnia się ono jednym z najwyższych wśród okien producentów krajowych parametrem izolacyjności termicznej o wartości Uw=0,68 W/m2K. Jego gruba, czterowarstwowa konstrukcja umożliwia zastosowanie odpowiedniego zestawu szybowego, by znacznie ograniczyć straty ciepła w naszym mieszkaniu lub domu (nawet do 45%). Jego wysoka skuteczność została potwierdzona certyfikatem Znaku Jakości Cieplnej CQ ITB.

Wentylacja
Okno nie powinno być absolutnie szczelne. Ważne jest, żeby przepuszczało określoną ilość powietrza, potrzebną do wentylacji pomieszczeń mieszkalnych. Produkowane przez Stolbud Włoszczowa okna wyposażona są w nawiewniki, które zapewniają odpowiednią wymianę powietrza w pomieszczeniu. W bogatej ofercie tej firmy znajdziemy stolarkę okienną z różnego rodzaju nawiewnikami, które umożliwiają wygodną i bezpieczną wentylację. Pozwoli to na uniknięcie problemów związanych z brakiem świeżego powietrza i nieodpowiednim poziomem wilgoci, czyli nadmiarem kondensującej się pary wodnej, a w konsekwencji – rozwojem pleśni.

Antywłamaniowość
Wybierając okna należy również pamiętać, że stanowią one barierę między naszym domem a światem zewnętrznym. Warto zadbać, by domowa cisza, ciepło i spokój nigdy nie zostały zakłócone. Odpowiednie okucia okienne z zabezpieczeniami antywyważeniowymi oraz funkcjami: blokady obrotu klamki, ogranicznikiem otwarcia czy stopniowanym uchyłem pozwolą nam ustrzec się przed nieproszonymi gośćmi. Ponadto decydując się na okna marki Stolbud Włoszczowa możemy dodatkowo zamontować klamki dwustronne z wkładką na klucz, zamykacze, specjalne okucia bezpieczne oraz antywłamaniowe.

Przy wyborze okien warto kierować się nie tylko walorami estetycznymi, ale przywiązać większą wagę do sprawdzenia parametrów technicznych wybranego okna. Bogata oferta firmy Stolbud Włoszczowa z pewnością pozwoli dopasować okno do oczekiwań najbardziej wymagających klientów.

 

Budowa i sprzedaż domów

domekSpecjalizujemy się w przygotowaniu, prowadzeniu i koordynacji prac przy realizacji różnych obiektów budowlanych, począwszy od budynków mieszkalnych, a kończąc na handlowo-usługowych.

Czytaj więcej...

Sprzedaż okien i drzwi

drzwi okno_maleChronią nas przed wiatrem, deszczem i hałasem. Dostarczają niezbędnego dla dobrego samopoczucia słońca. Zimą zatrzymują ciepło w naszych domach, latem izolują przed gorącem.

Czytaj więcej...

Wylewki betonowe MIXOKRETEM

mixokretyWykonywaniem posadzek i podłoży betonowych metodą półsuchą przy użyciu agregatu spalinowego zajmujemy się od prawie 10 lat.

Czytaj więcej...