Strona głównaSprzedażDlaczego okna drewniane?

Dlaczego okna drewniane?

 | 2010.01.28

Decydując się na zakup nowych okien stajemy często przed dylematem – czy mają to być okna drewniane czy PVC? Zarówno ramy wykonane z drewna, jak i te z tworzywa charakteryzują się wysoką jakością i zbliżonymi parametrami. Dlaczego więc warto zwrócić uwagę właśnie na drewnianą stolarkę okienną?

 

Drewno to surowiec od wieków wykorzystywany do produkcji okien. Sprawdzony, naturalny materiał niestety do dziś kojarzy się niektórym ze znanymi przed laty, wypaczającymi się, zimnymi oknami skrzynkowymi. Nic bardziej mylnego - dzięki coraz nowocześniejszym technologiom stolarka wykonana z tego materiału spełnia wysokie wymagania techniczne, jest trwała i łatwa w utrzymaniu.

Klasyczny materiał – nowa technologia
Podczas procesu suszenia drewna często dochodzi do jego wypaczenia. Aby temu zapobiec, w technologii produkcji nowoczesnych ram okiennych stosuje się drewno klejone warstwowo.

Dlaczego okna drewniane?
Fot. Stolbud Włoszczowa
Dlaczego okna drewniane?
Fot. Stolbud Włoszczowa

- Ramy okienne wykonane z drewna klejonego są o wiele trwalsze niż te wykonane metodą tradycyjną. Technologia produkcji profili z kilkuwarstwowej klejonki wymaga starannego wyselekcjonowania i przygotowania materiałów, co eliminuje sęki, spękania i inne niedoskonałości. Dzięki temu ramy pozostają proste niezależnie od warunków atmosferycznych – mówi technolog Stolbud Włoszczowa, Augustyn Zioło.

Większa niż w oknach PVC sztywność profili ma także inne zalety. Przede wszystkim profile z drewna lepiej chronią przed hałasem i mają lepszą izolacyjność cieplną. Gruba konstrukcja ramy pozwala ponadto na zastosowanie szklenia ‘akustycznego’ bądź ‘energooszczędnego’. Doskonałym przykładem są okna Akustik oraz Capital firmy Stolbud Włoszczowa.
Specjalnie dobrany i wykonany system szklenia pozwala na uzyskanie współczynnika izolacyjności akustycznej na poziomie Rw=42dB w oknie Akustik i parametrze izolacyjności termicznej Ug = 0,6 (W/m2K) w przypadku okna Capital.

Trwałe i bezpieczne
Nowoczesne okna drewniane są skutecznie zabezpieczane przed działaniem warunków atmosferycznych a także wszelkiego rodzaju szkodnikami niszczącymi drewno. Specjalistyczne preparaty używane do impregnacji głęboko wnikają w strukturę drewna, uszczelniając jego pory i kanaliki. Ponadto maja działanie grzybobójcze i obniżają stopień palności drewna. W odróżnieniu od okien plastikowych, stolarka drewniana bardzo długo utrzymuje wysoką wytrzymałość na działanie ognia. Dzieje się tak, ponieważ drewno ma niski wskaźnik przewodnictwa cieplnego. W czasie pożaru spalone warstwy zewnętrzne izolują głębsze warstwy. Dzięki dużej sztywności profili okien drewnianych, są one również trudne do sforsowania przez włamywaczy.

Ponadczasowe piękno
Drewno to materiał emanujący pięknem i energią. Transparentne powłoki uwydatniają jego naturalny kolor i strukturę. Okna wykonane z tego surowca są nie tylko trwałe i wytrzymałe. Zachwycają również swoim klasycznym wyglądem. Obowiązkowo stosowane są w przypadku rewitalizacji obiektów zabytkowych, ale doskonale sprawdzają się także w nowoczesnej architekturze. Producent okien drewnianych, firma Stolbud Włoszczowa oferuje okno Plus, dające niemal nieograniczone możliwości kształtowania fasady budynku i jego wnętrza. Elegancko wyglądające drewniane ramy mogą być wykonane w dowolnym kształcie i wielu modnych odcieniach. Lazury w kolorach starej sosny, dębu, teak, kasztana i afromozji a także 7 barw z palety RAL pozwolą dopasować ramy okienne nie tylko do zewnętrznego wyglądu budynku, ale i do najbardziej wyszukanych aranżacji wnętrz.

 

Budowa i sprzedaż domów

domekSpecjalizujemy się w przygotowaniu, prowadzeniu i koordynacji prac przy realizacji różnych obiektów budowlanych, począwszy od budynków mieszkalnych, a kończąc na handlowo-usługowych.

Czytaj więcej...

Sprzedaż okien i drzwi

drzwi okno_maleChronią nas przed wiatrem, deszczem i hałasem. Dostarczają niezbędnego dla dobrego samopoczucia słońca. Zimą zatrzymują ciepło w naszych domach, latem izolują przed gorącem.

Czytaj więcej...

Wylewki betonowe MIXOKRETEM

mixokretyWykonywaniem posadzek i podłoży betonowych metodą półsuchą przy użyciu agregatu spalinowego zajmujemy się od prawie 10 lat.

Czytaj więcej...